Kuchyňská linka na míruZejména v posledním desetiletí je stále ve větší míře kladen důraz na designovou stránku kuchyňských linek. Dávno odzvonilo dobám, kdy se kuchyň nalézala v uzavřené místnosti daleko od centra všeho dění a pilná hospodyňka tak maximálně za zavřenými dveřmi poslouchala, co se děje v obývacím pokoji, zatímco sama stála nad rozpálenou plotnou.

Samotná kuchyňská linka pak nemusí v žádném případě působit jako „pěst na oko“. Lze ji velice vkusně sladit i s ostatním nábytkem a přizpůsobit ji celkovému designu vašeho bytu. To však neznamená, že ji musíte za každou cenu nechat splynout s okolím. Materiálů je celá řada a barvám se meze nekladou, tak proč krásu kuchyňské linky nevyzdvihnout tak, aby si jí každá Vaše návštěva okamžitě všimla? Celkové provedení skutečně závisí jen a jen na Vás a v první řadě záleží na tom, abyste se v ní především Vy po provedení rekonstrukce bytového jádra cítili dobře. Máte raději spíše konzervativní design nebo upustíte uzdu své extravagantní stránce?

Ke kuchyňské lince dodáváme spotřebiče všech značek dle přání zákazníka.

Z ČEHO LZE KUCHYŇSKOU LINKU VYROBIT??

Doposud jsme hovořili pouze o vzhledu kuchyňské linky při provádění rekonstrukce jádra. Každého však okamžitě napadne, že u kuchyňské linky není důležitý jen samotný design, ale i funkčnost. Každý je jiný a každý také preferuje něco jiného. Materiály, ze kterých lze kuchyňskou linku vyrobit, je několik a každý se liší nejen svou cenou, ale i vlastnostmi. Který z nich je pro vás ten nejvhodnější? To opět záleží na Vás a Vašich preferencích, nebudete na to ovšem sami. Naše firma je tu pro Vás a s výběrem vhodného materiálu i barvy vám rádi pomůžeme tak, abyste si mohli říct: „Ano, toto je moje kuchyň.“ Pro bližší představu si uvedeme několik základních materiálů, ze kterých lze kuchyňskou linku vyrobit (všechny dostupné materiály mají od výrobce atestaci o zdravotní nezávadnosti):

LAMINO

Lamino je jedním z nejpoužívanějších materiálů pro výrobu korpusu i dvířek kuchyňských linek. Hlavním důvodem, proč je tak oblíbený, je jeho příznivá cena, zároveň však i možnost vybrat si mezi spoustou barevných odstínů a druhů povrchů. K výrobě používáme lamino o síle 18mm.

Používáme lamino těchto výrobců:

  • KRONOSPAN
  • EGGER
  • KAINDL
  • Lesk SENOSAN

Ve své podstatě se jedná o dřevotřískové desky, na něž je následně nalisována fólie, přičemž ta může mít opravdu nespočetně mnoho podob. Nemluvě o barvě, lamino může i velice vkusně imitovat jakékoliv dřevo. Výběr je zde opravdu široký a každý si tak přijde na své. Hrany jsou v případě lamina olepeny shodnou hranou ABS o síle 0,5 - 2mm, a to v jakémkoliv barevném provedení.

MDF

Kuchyňská linka MDFHlavní předností MDF desek je možnost jejich úpravy. Tento materiál obecně poskytuje několik variant prolisovaných vzorů. Dřevovláknité MDF desky jsou po obou stranách opatřeny PVC folií, která poskytuje velice efektní imitaci dřeva.

Tato varianta je vhodná především pro zákazníky, kteří chtějí dosáhnout dřevěného profilovaného vzhledu a zároveň nemají dostatečné finance na výrobu kuchyňské linky z masivního dřeva.

DÝHA

Dýha obecně míří k segmentu zákazníků, kteří požadují velice luxusní provedení. Díky tomuto materiálu docílíte přírodního vzhledu, který se hodí nejen do vašeho domu či bytu, ale i na chatu či chalupu.

Základem jsou přitom opět desky, na které se následně lepí pláty dýhy o různých sílách (0,5 – 2mm), a to buď klasického, jako je buk, olše nebo třeba dub, či v poslední době velmi oblíbených exotických dřevin.

Výsledný vzhled je k nerozeznání od masivní kuchyňské linky a dvířka lze navíc vyrobit i s několika různými prolisy.

MASIV

V případě masivu jde o dvířka, která jsou vyrobena z masivních dřevin, např. buk, dub, olše, borovice či smrk. Povrch pak může být upraven buď lakováním či mořením do různých barevných odstínů. Dvířka mohou zůstat hladká, lze však vytvořit i mnoho různých variant prolisovaných vzorů.

Výhodou masivního dřeva je tedy především přírodní vzhled a i když se jedná o přírodní materiál a zdánlivě by ve vlhčím prostředí – kterým kuchyň bezesporu je – nemusel příliš obstát, praxe je ve skutečnosti jiná. Díky kvalitnímu zpracování se nemusíte příliš bát o to, zda se vám dřevo po styku vodou zkroutí. Masivní dřevo je při výrobě kuchyňské linky na míru bezpochyby luxusním materiálem a k luxusu patří i dokonalé provedení.