Přestavba bytového jádra - sádrokarton.Sádrokarton se v rámci přestavby interiéru objevuje především v roli podhledů, příček či předstěn. Zejména v posledních desetiletích se stal velmi populárním, neboť jde o lehký stavební prvek představující snadnou manipulaci a příznivé vlastnosti.

Kromě toho, že je ohleduplný k životnímu prostředí, poskytuje rovněž značnou zvukovou a tepelnou izolaci a slouží i jako regulátor vlhkosti. Třešničkou na dortu je pak jeho atraktivní vzhled.

Sádrokartonové podhledy pak nemají využití pouze v bytovém jádru, ale i v jiných místnostech (předsíň, obývací pokoj aj.). Zde už nemusí být důvodem jejich využití regulace vlhkosti, ale zejména odstínění hluku z vyšších pater. Přidanou hodnotou je pak jejich teplená izolace, takže ve výsledku můžete i ušetřit na nákladech za topení.

Klíčové vlastnosti

  • Sádrokartonové desky jsou lehké a snadno se s nimi manipuluje
  • Jsou naprosto zdravotně nezávadné a rovněž ohleduplné k životnímu prostředí
  • Poskytují silnou zvukovou i tepelnou izolaci
  • Regulují vlhkost v interiéru
  • Jsou nehořlavé
  • Nad sádrokartonovými podhledy lze snadno vést elektrické aj. rozvody
  • Skvěle kryjí případné nerovnosti

Využití

Specializací naší firmy jsou mimo jiné rekonstrukce bytů a bytových jader. Materiálem pro stavbu a rekonstrukce bytového jádra jsou pórobetonové tvárnice (ytong). Součástí takové rekonstrukce je pak – téměř vždy – instalace sádrokartonových podhledů, které v kombinaci s ytongem vytváří funkční prostor regulující přebytečnou vlhkost. Jak už bylo řečeno, nad sádrokartonovými podhledy lze vést elektrické rozvody, což umožňuje instalaci bodových světel, které jsou – zejména v posledních letech – velmi oblíbené, a to především pro svůj minimalistický vzhled.

Přestavba bytového jádra a umístění bodového osvětlení.Stropy v panelákových bytech jsou obvykle velmi nevzhledné – zejména vyčnívající spoje mezi panely nepůsobí zrovna pozitivním dojmem, nemluvě pak o tom, že stropy nejsou úplně rovné. V takovém případě následují dvě varianty řešení – vyrovnání stropu či sádrokartonový podhled. Obě varianty lze samozřejmě realizovat, z hlediska efektivnosti i celkových nákladů je však použití sádrokartonu mnohem výhodnější. Odpadá tak pracné vyrovnávání stropů a sekání do panelů kvůli rozvodům. Vše se skryje pod sádrokarton. Je však dobré upozornit, že samotný podhled sníží výšku stropu cca o 15cm. V konečném výsledku jde však o zanedbatelný faktor, který váš byt nijak neznevýhodní.

Sádrokarton lze však využít při rekonstrukci bytů i jinak, nejen jako stropní podhled, ale i jako tzv. předstěnu. Předstěny se využívají ke zlepšení neprůzvučnosti zděných stěn. V podstatě jde o konstrukci vyplněnou izolací, která je zakrytá právě sádrokartonovými deskami. Mimo zvýšení zvukové izolace toto řešení opět vytváří možný meziprostor pro vedení instalací a taktéž poskytuje i tepelnou izolaci. Rovněž kryje nerovnosti i nevzhlednost stávajících stěn.