Fotogalerie z rekonstrukce jádra

Rekonstrukce jádra patří mezi základní rekonstrukce prováděné naší firmou.

Bytové jádro většinou tvoří koupelna a sociální zařízení. Velmi často, a to především v panelových domech je součástí rekonstrukce bytového jádra i renovace nebo dodání nové kuchyňské linky.

Naše firma provádí rekonstrukce všech typů jader, které mohou v obytných domech existovat.

Zděná nebo vyzdívaná jádra

Tento typ jádra je typický pro byty vystavěné do počátku 50 let minulého století. Jako základní stavební materiál používaly pálené cihly. Jedná se o kvalitní a stabilní stavební materiál, který v případě, že vyhovuje dispoziční řešení není nutno měnit. V případě vyzdívaných jader je možná změna dispozičního řešení bez větších problémů. Při rekonstrukci tohoto typu jádra je nejčastěji prováděna kompletní výměna rozvodů vody, elektřiny, plynu a odvětrání. Poté jsou provedeny obklady a vybavení novou sanitární technikou.

Montovaná umakartová jádra

Původní umakartové jádro.Umakartové jádro bylo prefabrikovaným hitem v komunistické panelové výstavbě do roku 1990. To že se na staveniště dovážela hotová sériově vyráběná jádra s relativně nízkými náklady byla snad jedinou výhodou tohoto stavebního prvku. V dnešní době se umakartová jádra stala nejnebezpečnější součástí každého domu, ve kterém se nachází. Hliníkové dráty v dřevěné konstrukci zakryté umakartem jsou potenciálním zdrojem požáru, přechodové prvky mezi sanitou a umakartovými stěnami jsou napadené plísněmi a hnilobou, které jsou pro lidské zdraví škodlivé. Často je vlhkostí poškozená celá nosná konstrukce, která je vyrobena ze smrkových hranolů. Některé firmy provádějí renovace těchto jader pomocí různých panelů, které se nalepují na původní umakart. Z výše uvedených hledisek se může jednat o investici na první pohled levnější ale neřešící skryté problémy v konstrukci bytového jádra. Efektivnost tohoto řešení je tedy značně diskutabilní. Při rekonstrukci bytových jader tohoto typu je staré jádro kompletně vymontováno a zlikvidováno. Velmi často se při likvidaci starého umakartového jádra přistupuje i k celkové rekonstrukci bytu včetně výměny oken, podlah a rozvodů elektřiny.

Naše firma používá při výstavbě nového jádra především pórobetony (např. Ytong) a prvky pro suchou výstavbu (sádrokarton). Celou rekonstrukci provedeme kompletně, počínaje konzultací s našimi odborníky na vzorkové prodejně, vyřízení všech potřebných povolení, projektu až po závěrečné revize a finální úklid. Rekonstrukce jádra je provedena kompletně a na klíč.